Stefan Everts

(narozen 25.listopadu 1972 v Hůrce) je motokrosový závodník z Belgie, který odešel v roce 2006 poté, co zabezpečovat jeho rekord 10. světový titul. Je také držitelem několika dalších motokros záznamů.

Stefan je syn čtyři-čas Motocross mistr světa, Harry Everts, a první skočil na kolo ve věku čtyři. Ve věku 17 let, debutoval v mistrovství světa 125cc, ao dva roky později on zabezpečil jeho první titul v této divizi. Během následujících let, belgický postoupil prostřednictvím různých divizí a vybírá dosud nepřekonaný počet titulů (10) a GP vítězství (101).

Everts byl známý pro jeho velmi hladký styl na kole, takže jeho pohled na koni bez námahy. Zvláště, on udržoval stoje na kole mnohem častěji než ostatní jezdci, dokonce i ve velmi těsných rohů. Jeho ovládání v zatáčkách byl jedinečný a on byl známý pro jeho běh motoru na vyšší rychlostní stupeň točivý moment jeho cestu kolem trati, na rozdíl od vystupňováním to těžké v každé zařízení, dokonce i na 125cc a 250cc dva-mrtvice stroje se používají v začátku jeho kariéry. Zatímco on nikdy se umístil hodně zaměří na americký styl-supercross skladeb nebo jezdecké styly, on přesto dokázal být konkurenceschopný s předními jezdci v USA i v jejich vlastní hře. V pozdějších fázích jeho kariéry, Everts 'bohaté zkušenosti mu pomohly dosáhnout působivé konzistenci, takže nevyzpytatelné pohyby nebo chyby velmi vzácné, o čemž svědčí čtrnáct-to-one "vyhrát-záznam ztráty v jeho finální sezóně.

Po ukončení své aktivní jezdecké kariéry na konci roku 2006, Everts se stal motokrosařovým ředitelem závodu pro tovární tým KTM, konečnou odpovědnost za koučování své jezdce na technické, psychické a fyzické úrovni. V červenci 2007 on obnovil jeho smlouvu s rakouským výrobcem na další dva roky. Většinu času žije v Monaku (pohyb za což byl kritizován velmi podobně jako kolega Belgičan osobností sportu Justine Heninová a Tom Boonen), spolu s jeho manželkou Kelly a jeho syn Liam.